O nás

Odbornost, Etika, Lidskost

Od roku 1996 spoluvytváříme standardy manažerského světa. Učíme manažery, jak z podřízených dělat úspěšné, výkonné a motivované lidi.

Jsme specialisté na komplexní transformace firem a organizací. Realizujeme rozvojové, vzdělávací a poradenské projekty pro podnikání a management.

Nekompromisně vedeme manažery k vysoké efektivitě, ke kvalitním výsledkům a důsledné práci s lidmi.

U manažerů zajistíme samostatnost, kompetentnost, 100% převzetí zodpovědnosti za výsledky svých podřízených a za odbornost celého týmu.

Od roku 1996 patříme mezi průkopníky a hlavní lídry koučování na českém a slovenském trhu.

Svým přístupem a zkušenostmi s řízením sociálních systémů dosahujeme vysoké účinnosti. Pomáháme lidem zvládat náročné role v práci i v soukromí.

Náš tým

Simona Parmová

Simona Parmová

linkedin

Vedení společnosti, senior konzultant, kouč, supervizor, poradce pro business a management

Martin Chochola

Martin Chochola

linkedin

Senior konzultant, poradce pro management, kouč, psycholog, psychoterapeut a supervizor

Danica Babicová

Danica Babicová

linkedin

Senior konzultant, poradce pro business, kouč, psycholog, supervizor

Matěj Linhart

Matěj Linhart

Obchodní konzultant pro klíčové zákazníky, akvizitér, rozvoj obchodních aktivit

Jana Víchová

Jana Víchová

linkedin

Senior konzultant, kouč, poradce
pro management a komunikaci

Petr Hložánek

Petr Hložánek

linkedin

Senior konzultant, kouč, poradce
pro management, obchod a marketing

Monika Zanášková

Monika Zanášková

linkedin

Koordinátor zakázek, péče o zákazníky

Hana Štěpánová

Hana Štěpánová

linkedin

Office manažer, péče o dodavatele

Petr Pacovský

Petr Pacovský

linkedin

Autor školy Time management
IV. generace a E-programu Úspěšný manažer, autor knihy Člověk a čas

V současnosti vlastní komplexní projekty
Petr Parma

Petr Parma

linkedin

Autor školy Systemické koučování, management, obchod, vzdělávání a sebeřízení, autor knihy Umění koučovat

Dnes se věnuje supervizím a vzdělávání v psychoterapii a psaní

907

spokojených firem

9222

absolventů výcviků

181 995

hodin s vámi

+ 798

dalších firem

Zobrazit všechny

Říkají o nás

Spolupráce s Extimou mi pomohla získat odvahu vyrazit na novou cestu a vytvářet svůj vlastní firemní svět. Mít dlouhodobou strategii jako hlavního pomocníka pro řízení firem. Předávat lidem smysl našeho podnikání. Domlouvat se s kolegy na společných cílech a zároveň jim dávat možnost vlastní cesty. Předávat kompetence dalším kolegům a získat tak volné ruce pro další růst. Vytvořit firemní kulturu, na kterou jsme hrdí. V rozhovorech s kolegy jsem se naučil slyšet to, co jsem dříve slyšet nedovedl. Poznal jsem spousty skvělých lidí, kteří řeší podobné životní situace a mohl se inspirovat jejich pohledem na věc. Rozhodně jsem díky spolupráci s Extimou získal víc lidskosti a rozvážného přístupu do svého života.

Ondřej Průcha partner, SVOBODA & PRUCHA s.r.o.

Spolupráce s Extimou týmu otevřela pohled na širší kontexty naší práce a přinesla nám impulz k systematičtějšímu rozvoji týmu v soft skills, se zaměřením na výsledek.

Manažerskou roli vnímám intenzivněji ve dvou rovinách – práce s lidmi a strategické směřování firmy. Vlastní výkon zůstal, ale díky Extimě přesně vím, kdy a proč mám dělat sám odbornou práci.

Jirka Fialka partner zodpovědný za poradenství pojišťovnám ve Střední Evropě, Delloitte

Díky Extimě jsem prohloubila svůj „skrytý“ manažerský talent a to hlavně absolvováním Systemického výcviku. Začala jsem cíleně pracovat s lidmi, společně s nimi měnit a optimalizovat procesy, nastavovat změny ve firemních systémech a to s cílem chovat se jako vlastník firmy. A to vlastník, který si váží lidského potenciálu a realizuje změny prostřednictvím svých zaměstnanců. K tomu však potřebuje správné lidi na správných místech. Díky Extimě jsem se naučila cíleně přemýšlet v širších kontextech a překračovat hranice, které byly pro mě dříve „uzavřené“.

Věra Koubová Senior manager at CFG (Comfort Finance Group)

Když jsme s Extimou začali, měli jsme ztrátu cca 5 %, letos jsme v zisku cca 5 %. Nejvíc zafungovalo mluvení o „číslech“, o plánu, který všichni máme. Extimu a její produkty hodnotím jako výjimečné a doporučuji je všem, kdo potřebují a chtějí něco změnit.

Ivan Šebek jednatel, Parketcentrum

Výcviky Extimy přispěly k mé odvaze začít podnikat, na což jsem předtím vůbec nepomyslela. Uvědomila jsem si, že byznys lze dělat i chytře. Těžím ze systemických teorií, metodiky a nástrojů při práci s lidmi. Spoluzaložila jsem neziskový projekt a byznysový projekt Akademie rodičovství.

Iva Kyselá spoluzakladatelka, Akademie rodičovství

Extima je jedinečná ve svém přístupu a v produktech, které nabízí. V poctivosti a preciznosti odvedené práce. Je pro mě velkým vzorem, jak dělat svoji práci dobře a vždy budu její produkty podporovat.

Katka Novotná spoluzakladatelka, Akademie rodičovství

Extima mi pomohla opustit neužitečné sny, přeludy, dogmata, přinesla mnoho nových možností, užitečné výbavy, nové úhly pohledů, a to mi dodalo chuť dělat svou práci jinak. Získal jsem nadhled na svou pozici a ukotvení pro seberealizaci.

Aleš Gabrysz ředitel a předseda správní rady, Diakonie Krabčice

Už si nemyslím, že jsem ten, kdo má patent na rozum a vždy vymyslí nejlepší řešení. Vytvářím prostor pro invenci týmu a snažím se zvyšovat pravděpodobnost synergie. Výsledek je vždy lepší, než co bych vymyslel sám. Namísto toho, abych do pohybu uváděl výhradně sebe a všechno se snažil urvat, ukontrolovat, vytlačit, dotlačit, dotáhnout, více „stojím“, pozoruji a uvádím do pohybu své okolí. Reflektuji, že jsou situace, kdy mám pocit, že „nic nedělám“ a věci se dějí.

Radim Juchelka Director of Consulting (do 31.8.2017), ORBIT

Jestliže firma jde za společným cílem, tak všichni jdou stejným směrem a umí spolupracovat, ale i jednat samostatně. Jsou motivováni a vidí výsledky. Je nutno použít individuální, týmový i skupinový přístup. Jsou různé úrovně, kam lze s Extimou dojít, ale každý krok má smysl a zanechá nesmazatelné stopy v uvažování o sobě i o ostatních.

Jiří Folta Jednatel, Apleona HSG

Předně musím říci, že jsem si všechna sezení a semináře s lidmi z Extimy a svými spolužáky velmi užil. Počáteční respekt vůči nastoleným tématům vzápětí vystřídala radost z osobního a kolektivního objevování a poznávání. Doporučuju všem, kdo se touží alespoň na chvíli odstřihnout od manažerské rutiny a chtějí hledat nové zdroje inspirace a energie.

Nebyla to změna ze dne na den, ale myslím, že jsem se postupně stal otevřenější a tolerantnější hlavně vůči svojí osobě a pak i ke svému okolí.

Petr Nezveda Head Of Finance Central And Eastern Europe at Shire

Extima mi přinesla jiný pohled na věc, větší důvěru v lidi kolem sebe i v sebe samotnou, rozšíření repertoáru nástrojů pro komunikaci s druhými lidmi. Přístup Extimy vnímám jako profesionální, s širokým záběrem, a zároveň velmi lidský. Její produkty jednoznačně doporučuji.

Ludmila Sotáková psycholog, kouč

Po dvou letech usilovné práce s Extimou máme ve firmě jasně dané role (vztahy), nastavené z velké části podle lidí samotných, naprostá většina lidí je kompetentních, samostatných, prakticky nikdo už si nestěžuje a rovnou za mnou chodí s návrhy, jak co udělat. Máme naprosto otevřenou komunikaci, neustále se vylepšující se procesy. To hlavní je, že firmu táhnou tři desítky lidí, a nejen její ředitel.

Viktor Nový ředitel, ZAK TV

Díky účasti na výcviku Extimy se mi v důsledku podařilo zlepšit řadu klíčových kompetencí včetně těch komunikačních. Umožnuje mi to navazovat efektivnější spolupráci s kolegy i dalšími partnery.

Změnil se můj pohled na celou řadu věcí od pracovních záležitostí až po způsob reflexe vlastního jednání a přemýšlení. Získal jsem nové techniky, ale hlavně jsem se posunul dál v možnostech vidět věci komplexněji.

Václav Chmel evaluátor senior, Fond dalšího vzdělávání

Zásadní změnou pro mě samotnou je, že možná budu ochotná stát se dospělým funkčním člověkem, což jsem před setkáním s Extimou zásadně odmítala.

Extima mi dodala odvahy a pochopení. Zároveň i motivaci k práci, která může mít za výsledky to, co chci, a ne to, co samovolně určil osud.

Sísa Slavovová

Po více než dvouleté spolupráci s Extimou konstatuji, že nám zásadně ovlivnila způsob myšlení, které následně změnilo a zefektivnilo styl vedení a řízení organizace. Díky superviznímu působení jsme získali nadhled a odstup, ovšem na druhé straně se zvýšila přímá míra zainteresovanosti na výstupech organizace.

Jsem přesvědčen, že díky této intervenci jsem zvládl přechod z původního „vedení“ na skutečný manažerský styl řízení a stejný posun pozoruji i u ostatních vedoucích pracovníků. Změna stylu jejich práce se následně projevila nejen ve větším uspokojení z práce, ale v interakci i ve větší spokojenosti klientů, projevující se snížením výchovných problémů.

Mojmír Šebek ředitel zařízení, Výchovný ústav, středisko výchovné péče a střední škola Buškovice

Pokud bych měl vyzdvihnout jednu hlavní věc, kterou mi kurzy přinesly v pracovním životě, tak zmíním termín komunikace, umění daleko lépe naslouchat a pochopit druhou stranu. Může to znít banálně, ale ta změna může být opravdu velká. Asi netřeba rozvádět, co může přinést umět se dohodnout, ať už s kolegy v práci, se zákazníky či s dodavateli.

Václav Osovský

Díky Simoně Parmové jsem získala nadhled na svou pracovní pozici. Svým lidským přístupem mě přivedla k novým pohledům na život, práci i na sebe samotnou. Už vím, že nemusím všechno zvládnout sama a že o práci a odpovědnost je třeba se podělit s ostatními. V průběhu E-programu Úspěšný manažer jsem se naučila mnoha technikám a přístupům, které mi pomáhají v manažerské práci. V lidech z Extimy jsem našla velkou oporu a podporu

Alena Lucová ředitelka MŠ Laudova se speciálními třídami, Praha

Hlavním přínosem Systemického výcvikového programu pro mne byla především zásadní změna mého přemýšlení o sobě a realitě okolního světa. Klíčem bylo zvládnutí filosofií a teorií systemického přístupu, díky kterým jsem ve svém každodenním životě začal pozorně naslouchat druhým, hledat u nich jejich skutečné potřeby a v kontextu dané situace účinně vést komunikaci směrem k užitečnosti. To pokládám za nutnou podmínku systemického koučování, jehož řemeslo u sebe rozvíjím s pomocí struktury postupů, technik a nástrojů procvičených během kurzu.

Martin Růžička generální manažer, Nobilis Tilia

První ročník systemického výcvikového programu mi změnil život. Díky skvělému vedení lektorů jsem si byla schopna utřídit životní hodnoty a filozofie. Již delší dobu, jsem věděla, že se na svět koukám trochu jinak, že není jen černobílý. Systemický výcvik mi dodal odpovědi, teorie, které rozbíjí i mé barevné vidění světa a dodávají mnoho jiných odstínů.

Umím mnohem efektivněji komunikovat. Jak v mém soukromém, tak i profesním životě. Jsem víc organizovaná a snažím se řídit podle mých priorit. Vedení systemických rozhovorů mi dodalo sebevědomí. Jsem nadšená z toho jak kompletní systém komunikace zaručuje efektivní výsledek.

Každé tři dny strávené s Extimou na výcviku v okruhu příjemných lidí, jak lektorů tak účastníků, pro mne byly vždy lázněmi pro mozek a útěchou pro duši.

Martina Víchová majitelka a head coach, CrossFit Děčín

Všech 19 doporučení

Naše vědecké pracoviště

Nevaříme z vody. Máme vlastní mezinárodní vědecké a výcvikové pracoviště, které se věnuje výzkumu a rozvoji systemické teorie a praxe ve všech oblastech lidského života.

Díky našemu Institutu systemických studií garantujeme odbornost našich služeb a produktů.

Více o našem vědeckém pracovišti

Přesvědčte se sami!

Kontakt

Zboží bylo přidáno do košíku

Aktuální akce Extimy